Vítejte na blogu věnovaném průmyslu


Český průmysl

neustále se vyvíjí. Zde můžete najít další články na toto téma


Řešení uživáné v moderních veřejných toaletách.

Posted on 13/01/2019 5:01pm

Veřejné záchody užívamé v různých místech. Nejčastějí jsou to velké obchodní domy, nádraží a též benzinové pumpy. Hodně základní je, aby veřejná toaleta byla čistá. Kromě toho v naším názoru podstatné je, aby záchod byl přistupný pro osoby postižené. Chtěli bychom popsat Vám jak měl by vypadat ideální veřejný záchod a jak je to ve skutečnosti. Doufáme, že náš krátký text bude pro Vás pozoruhodný.


Myslime, že nezvykle důležité je, aby záchod byl zařízený podle nároků osob tělesně postižených. Takové vybavení záchodu je velice jednoduché. Především kabinka musí být trošku větší. Kromě toho hodně důležité jsou speciální madla, které měly by být přimontované při záchodové mise. Všechny věcí v kabince pro osoby postižené musi být přimontované na vyšce, která nebude pro ně problémem, jde především o vozíkáře. Zrcadlo mělo by být trošku naklopené. Je pro nás jisté, že v toaletě pro osoby s omezenou pohyblivosti nesmí být žadný prah, který bude zabraňovat k ní dostupu. Bohužel současně pořád existují veřejné místa, kde nejsou toalety pro osoby s omezenou pohyblivosti. Stojí to za to, aby podpírat místa, které takové toalety mají. Je to velice základní pro osoby postižené.
toilet
Author: www.TwojaBateria.pl
Source: www.TwojaBateria.pl


V každé toaletě musí být několik povinných předmětů. Určitě v každém záchodě musi být záchodová misa a umyvadlo. V náším názoru velmi vyznamné jsou též zásobníky toaletního papíru, který nesmí nikdy chybět. Kromě podavačí papíru v skvělé zařizené záchodě můžete nalézt také zásobník mydla. Pozoruhodným řešením jsou rovněž osušeče rukou. Takový elektrický osoušeč rukou je velmi hygenický. Pamatujte, aby nikdy nepouživat opakovaně použitelných ručniků. Nejlepší je normální papír nebo elektrický osoušeč rukou.

Jestli jde o typy záchodové keramiky ve veřejných zachodech to nejčastějí můžete uvidět tří primární skupiny. První typ, který je málo populární v naších domech, ale celou pořád mužeme ho uvidět ve veřejných toaletách jsou stojicí klozety, kde nádrž vody je na zdí nad toaletní misou. Následujicím druhem jsou toaletní misy, kde misa a splachovadlo tvoří celek. Poslední druh klozetů, který ve veřejných toaletách není hodně populární, jsou závěsné toaletní misy, kde nádrž s vodou je ve zdí. Takové klozety můžete uvidět pouze v velmi novodobých veřejných toaletách.

Tags: klozety, umyvadlo, mise