Vítejte na blogu věnovaném průmyslu


Český průmysl

neustále se vyvíjí. Zde můžete najít další články na toto téma


Fototapeta - opravdový hit posledních měsíců, který překvapí každého milovníka krásných interiérů

Posted on 04/05/2019 1:39am

Sníš o výjimečném interiéru? Rád zkoušíš nové věci a aranžuješ obytné prostory? Máš rád neotřelé ozdoby a zajímavé bytové doplňky? Fototapety určitě Tě překvapí!
Co to jsou fototapety a kde je možné je je sehnat?


fototapety do ložnice
Author: Pixers
Source: Pixers


Pod pojmem "fototapety" rozumíme velkoformatové fotky, nebo grafické motivy natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako typické tapety. V posledních letech velký úspěch mezi Čechy sklízí zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž hrozně jednoduche - lepidlo se nanáší pouze na zeď. Kromě toho tento druh fototapet je omyvatelný, trvalý a odolný proti oděrům než tradiční papír, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety se hodí k různým druhům povrchu - můžeme je lepit na zeď, sádrokartony či betonové panely. Velkým plusem fototapet je rovněž celá řáda barev, vzorů a motivů. V prodejnách s bytovými dekoracemi a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk najdeme desítky různých fototapet - nám zbývá jen zvolit ten nejzajímavější.


Nejpopulárnější vzory fototapet


fototapety do koupelny
Source: http://www.sxc.hu/


Fototapety mají hodně výhod. Díky nim můžeme snadno oživit každý interiér, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit atmosféru našeho bytu. Pokud plánujeme nákup fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a vzor. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do neutrálních barev.Decentní vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle zelené barvy určitě promění naší ložnici v opravdovou odpočinkovou místnost - demural.cz/.
V případě, že chceme koupit fototapetu do kuchyně můžeme zvolit něco výraznějšího. V nabídce tradičních a Internetových prodejen jsou desítky fototapet s rostlinnými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se také hodí fototapety se vzorem jídla.

Tags: dom, Internet, fotograf, rok, interiér