Vítejte na blogu věnovaném průmyslu


Český průmysl

neustále se vyvíjí. Zde můžete najít další články na toto téma


Jaké je dnes použití průmyslové pružiny – stručná charakteristika

Posted on 12/07/2018 12:07am

Průmyslové pružiny, kvůli velice časté a dlouhé práci, musí se charakterizovat několika klíčovými vlastnostmi. Jsou to odolnost vůči tlaku a mechanické energii (díky které mají možnost obratně fungovat na dlouhý čas) a dobrá rozpínavost, často také nerezavost. Proto nejlépe spoléhnout na těch pružinách, kterých výrobci jsou renomované a opravdu odborné podníky – díky tomu každý klient může být si jistý, že všechno bude fungovat skvělé a bezproblémově.

pružiny
Source: http://www.vanel.com
Pružina je i dnes nezbytnost v průmyslu. Může ona, podle svého druhu a tvaru, dobré amortizovat tlak anebo otřesy, fungovat jako základní část klávesnic nebo akumulovat a propustit sílu. Určitě moc záleží na odvětví průmyslu – tř. odlišná pružina bude nutná v hutnictví, a ještě úplně jiná v energetickém a zemědělském. Ostatní časté použití průmyslové jsou: jaderná energetika, hutnictví a strojírenství. Občas důležitější je maximální rozpínavost, občas vydržení extremní teploty anebo skvělá flexibilita. Nejlépe pamatovat, že úkoly průmyslových pružin jsou velmi komplikované – např. talířové pružiny jsou často používané jako součásti pojistných ventilů buď brzdy - Pružina talířová se charakterizuje tím, že má obvykle velký rozměr, dobrou nosnost a ergonomie. Jeji látka, většinou vysokojakostní ocel, může odolat vůči vlhkosti, vysoké a nízké teplotě buď velkému tlaku – proto jsou nezastupitené v takových extremních místech, jako na příklad velká hloubka pod hladinou moře buď vesmír.Torzní pružiny
Source: pixabay.com
Také nejlépe vědět, že na internetu se nachází celou řádu příkladů používaní průmyslových pružin a jejich fyzické parametry – je to skvělý, moderní a široký zdroj informací. Jiné pozoruhodné typy průmyslových pružin jsou například o tvaru přesýpacích hodin, kroužkovitém anebo torzním – každý může se odlišovat funkcemi. Průmyslové pružiny kovové můžou být tvarované například na formu válcovitou, kuželovou, spirálovou, a dokonce také listovou - vanel online v eshop . V motorovém průmyslu velice důležité jsou i některé ostatní, někdy méně známé typy – například kotoučové nebo nárazníkové. Mnoho lidí touží po tom, aby jejich průmyslové vybavení bylo trefou do černého – pružina rozhodně je tady nezbytná podmínka.

Tags: klient, parametry, Výroba, energetika